Kompania e zv.ministrit Selimi shqetëson qytetarët me sondazhe telefonike

0

Një organizatë me emrin “KUMT Consulting” ka disa ditë që bën anketë telefonike me qytetarët duke i pyetur ata se për kë do të votonin në zgjedhjet e 8 qershorit.
Kjo organizatë nuk ekziston në regjistrin e Departamentit për Regjistrim dhe Ndërlidhje me OJQ-të, ndërsa me të njëjtin emër ekziston në Administratën Tatimore (ATK) dhe në Agjencinë për Regjistrimin e Bizneseve (ARBK), me pronar zëvendësministrin e Jashtëm, Petrit Selimi dhe me analistin Shkëlzen Maliqi, shkruan Koha Ditore.

Nëpërmjet dy numrave të telefonit nga operatori IPKO, (numrat e njohur për redaksinë), kjo organizatë kërkon të dijë preferencat politike të qytetarëve të cilat thonë se do t’i përdorin për një sondazh lidhur me zgjedhjet qendrore. S.G, nga Prishtina tregon se kjo organizatë e ka kontaktuar të hënën në mesditë. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com