Ja si ta nxirrni thoin e futur në mish, pa operacion

0

Kur thoi futet në mish, përpos dhembjes, mund të kemi edhe infeksion dhe probleme të tjera, sikur që është vështirësia në ecje. Ky problem në mjekësi konsiderohet si problem kronik, dmth që duhet kohë për të kaluar.

Sikur që thamë, thoi i futur në mish shkakton dhembje të madhe gjatë ecjes, por ka metoda të tjera të heqjes së tij, përpos operacionit. Nëse frikësoheni që të operoheni, atëherë mjekojeni këtë gjendje vetë në shtëpi, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Qitni tri lugë sodë të bukës në 2 litra ujë, prandaj këtë përzierje e vendosni mbi shporet. Kur të nxehet uji, zhyteni aty këmbën që të relaksohet pak lëkura. Më pas vendoseni një copë pambuk midis lëkurës dhe thoit të futur në mish, duke u munduar që ta hiqni atë me pincë. Pambukun më parë futeni në lëng antibakterial. Këtë procedurë përsëriteni çdo 15 ditë, derisa t’i hiqni të gjitha pjesët e thoit nga mishi.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com