Izraeli i kërkon Google dhe YouTube Censurimin e videove ku shfaqen krimet e tyre kundër palestinezëve

0

Zëvendës ministri i jashtëm i Izraelit Tzipi Hotovely u takua me përfaqësuesit e YouTube dhe Google për të diskutuar mënyrat për të bashkëpunuar në atë Izraeli e quan luftën kundër “nxitjes së dhunës dhe terrorizmit”.

Gazeta izraelite Maariv njoftoi dje se Hotovely kanë rënë dakord që të punohet me Google dhe YouTube në mënyrë që të krijojë një mekanizëm të përbashkët pune për të monitoruar dhe për të parandaluar publikimin e “materialeve inflamuese”, me origjinë nga territoret palestineze.

Që nga përshkallëzimi dhunës në kohët e fundit në mes të palestinezëve dhe shërbimeve të sigurisë izraelite, shumë njerëz kanë shpërndarë videot që tregojnë qartë agresionin izraelit ndaj palestinezëve dhe kjo ka ndikuar që bota gjithnjë e më shumë ta kuptojë perspektivën e vërtetë të konfliktit. Gazeta arabe Al-Araby Al-Jadeed me bazë në Londër ka shprehur shqetësime se takimet e tilla haptas sugjerojnë Censurimin e materialeve palestineze nga ana e shtetit izraelit./kohaislame.com

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com