I pasuri anonim që lë para nëpër qytet

0

Shumë para të vendosura në zarf të bardhë, e të lëna në vende të ndryshme në rrugë, janë gjetur së fundmi nga kalimtarët.
Banorët në San Francisko janë befasuar kur në zarfet që kanë hapur, kanë gjetur nga 100$, ndërsa nuk dihet se kush i ka lënë aty.

Mirëpo dhuruesi i këtyre të hollave, është lajmëruar tek ‘The Bold Italic’ duke u prezantuar si pronar i një kompani të patundshmërive.

“Kam fituar miliona para nga puna që bëjë, por shumë nga kolegët e mijë, nuk mund të blejnë as edhe një shtëpi të vogël” ka thënë përmes mailit personi anonim.

“Dua të bëjë diçka mirë, të ndihmoj dhe të gëzoj dikë” ka thënë po ashtu ky njeri, transmeton Huffington Post.

Ky projekt quhet ‘Hiden Cash’ (Parat e Fshehura) për të cilat, ky zotëri kërkon që, nëse gjenden të postohen në Twitter, për të parë nëse ato nuk janë zhdukur, por kanë rënë në duar të sigurta./TG 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com