Hetohen operatorët telefonik për shkelje të ligjit

0

Kreu i Agjencisë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, Ruzhdi Jashari i ka thënë Radio Kosovës se agjencia po heton nëse operatorët telefonik kanë shkelur ligjin duke dhënë emrat dhe numrat e klientëve, kandidatëve të subjekteve politike për fushatë.Përmes mesazheve telefonike në numrat dhe emrat e marrë nga operatorët telefonik, kandidatët po kërkojnë votën qytetarëve. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com