Haliti: Koalicioni nuk i ka votat për demarkacion

0

Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti ka thënë se koalicioni qeveritar PDK dhe LDK nuk i ka votat e mjaftueshme për të votuar demarkacionin me Malin e Zi.

Por, mos votimi i marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, sipas Halitit që foli në transmetuesin publik, do të shkaktojë pasoja për Kosovën.

Sipas tij këtu duhet një ndërhyrje e bashkësisë ndërkombëtare pasi që siç ka thënë Haliti “Mali i Zi është në NATO dhe kushdo që e cenon është në problem me NATO-n”.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com