Emigrantët përleshen me Policinë maqedonase

0

Mbi 200 emigrantë janë përpjekur të kalojnë nëpër tela me gjemba duke synuar kalimin nga Greqia në Maqedoni.
Ata kanë hedhur gurë ndaj Policisë, kurse pesë emigrantë që kanë pasur mundësi të kalojnë kanë bërtitur në drejtim të maqedonasvee: “Hapni kufirin”.

Por, më pas emigrantët janë kthyer në Greqi, transmeton Klan Kosova.

Që nga java e kaluar, Maqedonia ka marrë vendim që t’ua lejojë hyrjen vetëm personave që konsiderohen refugjatë të luftës nga Siria, Iraku dhe Afganistani. Përfaqësuesit e të gjitha kombeve tjera që konsiderohen emigrantë ekonomikë do të kthehen mbrapa.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com