Egjipt, raporte për blerje votash në zgjedhjet parlamentare

0

Shtetasit e Egjiptit dje dhe sot votojnë në gati se gjysmën e shtetit, më konkretisht në 27 provinca për balotazhin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, ndërkohë që raportohet për shkelje të ndryshme, ndërsa më e përhapur është blerja e votave.

Dalja e votuesve të martën ishte e ulët, gjë të cilën e dëshmonin pamjet televizive nga transmetimet e drejpërdrejta në të cilat shfaqeshin qendra të zbrazëta të votimit.

Ndërkohë, aktivistët kanë publikuar në internet disa video- incizime në të cilat shfaqen kandidatët për deputet se si japin para në mënyrë që qytetarët të votojnë për ata.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com