Çaj kundër dhimbjes së shpinës dhe mesit

0

Ky çaj redukton inflamacionin dhe lehtëson menjëherë dhimbjet e shpinës. Inflamacioni mund të jetë shkaku kryesor i dhimbjeve të shpinës. Pirja e këtij çaji çdo ditë me përmbajtje xhinxheri dhe kurkume apo turmeriku është një mënyrë e shkëlqyer kundër inflamacionit.

Përbërësit:

2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë

1 lugë çaji kurkumë apo turmerik pluhur

1 gotë ujë

2 lugë çaji mjalt

Përgatitja:

1. Zieni ujin dhe më pas hidhini xhenxhefilin dhe pluhurin e kurkumës. Lëreni për shtatë deri në nëntë minuta.

2. Kullojeni çaji për të larguar copat e xhenxhefilit dhe më pas shtojini mjalt. Përziejini mirë dhe mund ta pini të ngrohtë.

Ky çaj ju bën mirë edhe kundër gripit si dhe ju forcon imunitetin.

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com