Azerbajxhani rrëzon një fluturake pa pilot të Armenisë

0

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një fluturake pa pilot të Armenisë e cila ishte duke bërë një fluturim zbulues në vijën e frontit.

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një fluturake pa pilot të Armenisë e cila ishte duke bërë një fluturim zbulues në vijën e frontit, raporton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Mbrojtjes të Azerbaixhanit njoftoi se është rrëzuar fluturakja pa pilot x-55 e ushtrisë armene e cila ka qenë duke bërë fluturim zbulues mbi pozicionet. Ministria gjithashtu ka ndarë me publikun fotografitë e fluturakes së rrëzuar pa pilot.

Në një deklaratë tjetër të ministrisë thuhet se në 24 orët e fundit ushtria e Armenisë ka shkelur 121 herë armëpushimin dhe se ushtria e Azerbaixhanit është kundërpërgjigjur 126 herë.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com