Aksion i madh policor në Pejë: Arrestime dhe bastisje për kontrabandë me naftë

0

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një aksion policorë në Pejë. Ky aksion ka për qëllim bastisjen e disa lokacioneve në këtë qytet. Deri më tash janë arrestuar disa persona.

Fillimin e këtij aksioni e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Brahim Sadriu. Ai nuk ka thënë shumë detaje por vetëm ka thënë se ky aksion ka nis në mëngjes.

“Krejt çfarë mund të ju them është se në rajonin e Pejës është duke u zhvilluar një operacion i Policisë në koordinim me Prokurorinë kompetente”, ka thënë Sadriu.

Burime të ndryshme të mediave kanë treguar se ky aksion është duke u zhvilluar për kontrabandë të naftës. 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com