Sulme ajrore të Izraelit në Rripin e Gazës

0

Aeroplanat e ushtrisë së Izraelit sot kanë sulmuar caqe në Rripin e Gazës.

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite tha se “janë konfirmuar goditje direkte” në dy hapësira në pjesën qendrore dhe jugore të Rripit të Gazës.

Ai nuk ka dhënë detaje të tjera.

Këto raporte për sulme u bënë derisa pritet që sot të inaugurohet qeveria e re palestineze, në të cilën do të jenë 17 ministri./rel 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com