Shenjat që ju tregojnë se trupi juaj është dehidratuar

0

Disa njerëz nuk e dinë se dehidrimi i trupit është një çështje me impakt shëndetësor, pasi mund të shkaktojë dhimbje koke dhe të prish disponimin tuaj.

Ka arsye të shumta pse trupi juaj dehidrohet, siç është mos konsumimi i ujit mjaftueshëm, sidomos në ditët e nxehta me diell.

Këto janë disa simptomat që trupi i juaj është dehidruar:

Ju thahet goja

Dhimbje koke

Lëkurë të thatë

Urinë të zezë

Kapsllëk

Marramendja

Dhimbje të muskujve

Nevojë për të ngrënë gjëra të ëmbla

Era e keqe e gojës

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com