Asgjësohen 17 mijë bimë kanabisi në Shqipëri

0

Policia ka zbuluar dhe asgjësuar me anë të djegies 17.000 bimë kanabis sativa në Memaliaj, si dhe ka arrestuar dy shtetas të dyshuar si kultivuesit e tyre, njfton Top Channel.

22-vjeçari Renato Rama, banues në fshatin Zhulaj të Memaliajt dhe 28-vjeçari Erndjan Muça, banues në fshatin Turan të Tepelenës u arrestuan pasi në vendin e quajtur Përroi i Kotorrit, në afërsi të fshatit Selckë e Vogël të Memaliajt, dyshohet se kanë kultivuar në gjashtë parcela 17.000 bimë kanabis.


Source: Informacione 

Share.

About Author

Leave A Reply

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed
themekiller.com